وزیر بهداشت ایران در دیدار با وزیر انرژی کوبا در هاوانا خبر داد:

وزیر بهداشت ایران در دیدار با وزیر انرژی کوبا در هاوانا خبر داد:

آمادگی ایران در حوزه های اکتشاف نفت و ساخت نیروگاه در کوبا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با وزیر انرژی کوبا گفت؛ ایران آمادگی دارد تا در زمینه اکتشاف نفت و ساخت نیروگاه در کوبا همکاری کند.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در این دیدار ضمن تسلیت درگذشت فیدل کاسترو، گفت: کوبا با امید به آینده و با قوت به مسیر خود ادامه می دهد و امروز نیز با گذشت 5 سال از برگزاری کمیسیون مشترک شرایط بهتر از گذشته شده است.

دکتر هاشمی بابیان این که شانزدهمین کمیسیون مشترک که با حضور 30 نفر از دستگاه های مختلف برگزار شد، گفت: در این کمیسیون بحث های خوبی داشتیم که امیدواریم با کمک مسئولین کوبا همه توافقات اجرایی بشود.

وزیر بهداشت در زمینه همکاری در خصوص اکتشاف نفت با کوبا گفت: ما آماده همکاری در این زمینه هستیم و کارشناسان کوبایی می توانند با حضور در ایران از تجهیزات ، امکانات و میادین نفتی ما بازدید کنند.

دکتر هاشمی همچنین در خصوص تولید برق نیز گفت: از آنجایی که ایران تجهیزات نیروگاهی را در شرکت مپنا می سازد و به ۳۶ کشور دنیا صادر می کند این امکان وجود دارد که در ساخت و تجهیز نیروگاه و فناوری ها مرتبط نیز با کوبا همکاری مشترک داشته باشیم

دکتر هاشمی با تاکید بر این که در تفاهم نامه ای که در کمیسیون مشترک امضا خواهد شد بندی نیز برای فروش نیروگاه پیش بینی شده است، افزود: پیشنهاد می کنم که در سفر کارشناسان وزارت انرژی کوبا فرصتی برای همکاری نفتی ایران و برگزاری جلسات با اتاق بازرگانی در زمینه سرمایه گذاری فراهم شود.

وزیر بهداشت در ادامه از 58 سال ایستادگی کوبا و پایداری در اصول انقلابی خود تقدیر کرد و گفت: بعد از انتخابات ریاست جمهوری امریکا و روی کار آمدن رئیس جمهور جدید، شکاف های اجتماعی ایجاد شده است و این شکاف ها بیشتر خواهد شد ولی آینده از آن ملت هاست.

براساس این گزارش، وزیر انرژی کوبا نیز در این دیدار با بیان این که در حوزه صنعت نفت می توانیم با ایران همکاری داشته باشیم که این همکاری به نفع هر دو کشور است، افزود: یکی از موضوعاتی که برای ما اهمیت دارد شناسایی حوزه های نفتی بویژه در خلیج مکزیک است که ایران می تواند در اکتشافات نفت در خلیج مکزیک که درحال حاضر امریکایی ها و مکزیکی ها از این میادین مشترک برداشت می کنند، با کوبا همکاری کند.

وزیر انرژی کوبا ضمن بیان این که در کوبا بدنبال تولید 600 مگاوات انرژی بادی و همینطور ساخت نیروگاه های جدید هستیم، افزود: از آنجایی که در آینده مشکل جدی برق داریم لذا می توانیم در این خصوص نیز از تجهیزات و فناوری های ایران در ساخت نیروگاه ها و استفاده از انرژی باد برای تولید برق استفاده کنیم.

وزیر انرژی کوبا در پایان گفت: کوبا همیشه و از گذشته در شرایط دشوار، کنار ایران بوده است و امروز که شرایط مناسب تر است نیز در هر زمینه ای که لازم باشد با ایران همکاری خواهد داشت.


برچسب ها:

0 نظر

ارسال نظر