هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد

هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد

 معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: بیشترین آلاینده مربوط به ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون بوده است.

به گزارش وبدا مهندس محسن فرهادی معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد: طبق اعلام ایستگاه های سنجش میزان آلودگی هوا، شاخص آلودگی هوای تهران حداکثر 194 و به طور میانگین 152 بوده و به این ترتیب وضعیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم قرار دارد.
مهندس فرهادی در این مورد افزود: بیشترین میزان آلودگی از ایستگاه شهرداری منطقه 4 در شرق تهران بوده و بیشترین آلاینده مربوط به ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون بوده است.
وی تاکید کرد: در این شرایط احتمال بروز علایم تنفسی به ویژه برای گروه های در معرض خطر وجود دارد و در صورت بی توجهی می تواند منجر به مرگ زودرس در بیماران قلبی و ریوی شود.
مهندس فرهادی تاکید کرد: گروه های در معرض خطر یعنی بیماران قلبی ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل پرهیز کنند.
مهنس فرهادی همچنین یادآور شد: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده ترافیکی در مورد عبور و مرور وسایل نقلیه در پایتخت، دی اکسید نیتروژن، ازن، منوکسید کربن و دی اکسید گوگرد سهم کمتری از آلودگی هوای تهران را به عهده داشته اند.
معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در پایان خاطر نشان کرد: با پیش بینی وضع هوا، به نظر می رسد از بعد از ظهر امروز با وزش باد و ورود سامانه بارشی، از میزان آلودگی کاسته شده و هوا از فردا (یکشنبه) رو به بهبود باشد


برچسب ها:

0 نظر

ارسال نظر